ضربه – تکان آسمان ایران بوئینگ آمریکا

ضربه – تکان: آسمان ایران بوئینگ آمریکا قرارداد خطوط هوایی تحریم ایران اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پرونده مينو خالقي گشوده مي‌شود؟

به گزارش آرمان؛تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت تصویب حضور اقلیت های دینی در شورای شهر موجی از تقدیر و تحسین را به دنبال داشت. این عنوان زمینه را جهت درخواست ها

پرونده مينو خالقي گشوده مي‌شود؟

پرونده مينو خالقي گشوده مي شود؟

عبارات مهم : تصویر

پس از سپنتا نیکنام و به درخواست علي مطهري پرونده مينو خالقي گشوده مي شود

به گزارش آرمان؛تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت تصویب حضور اقلیت های دینی در شورای شهر موجی از تقدیر و تحسین را به دنبال داشت. این عنوان زمینه را جهت درخواست های دیگر ایجاد کرد، چنان که دیروز علی مطهری، نایب مدیر مجلس ضمن ابراز خرسندی از مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام راجع به امکان کاندیداتوری اقلیت های دینی در انتخابات شوراها، از مجمع تشخیص مصلحت نظام خواست استفساریه قانون انتخابات مجلس راجع به منع رد صلاحیت منتخب مردم در مجلس به وسیله شورای نگهبان را در مناسب ترین وقت در دستور کار خود قرار دهد.

منظور مطهری مینو خالقی بود. بعد از گزینش مینو خالقی در انتخابات دوره دهم مجلس از سوی مردم اصفهان، شورای نگهبان که پیش از این وی را تایید صلاحیت کرده بود اقدام به رد صلاحیت این منتخب مردم کرد که در پی همین عنوان علی مطهری به همراه جمعی از نمایندگان استفساریه ای را در روزهای آغازین دوره دهم مجلس مطرح کردند که امکان رد صلاحیت افراد بعد از انتخابات از سوی شورای نگهبان وجود نداشته باشد. این طرح بعد از تصویب مجلس مورد مخالفت شورای نگهبان قرار داده شد و با اصرار نمایندگان بر این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

پرونده مينو خالقي گشوده مي‌شود؟

سپنتا چه می گوید؟

فارغ از آنکه چه اعضایی رأی به حضور اقلیت های دینی در شورای شهر دادند و چه اعضایی رأی ندادند سپنتا نیکنام بعد از 9 ماه اجازه ورود به شورای شهر یزد را پیدا کرد. عضو زرتشتی شورای اسلامی شهر یزد گفت: من مخالفان خود و لایحه مجمع تشخیص مصلحت نظام را به رعایت قانون و احترام به مردم دعوت می کنم. سپنتا نیکنام با اشاره به غیبت 9 ماهه خود در شورای اسلامی شهر یزد، اظهار کرد: در این مدتی که نبودم به پرسشها شهر با دقت بیشتری توجه و فکر کردم.

به گزارش آرمان؛تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت تصویب حضور اقلیت های دینی در شورای شهر موجی از تقدیر و تحسین را به دنبال داشت. این عنوان زمینه را جهت درخواست ها

وی، وقت گذاشتن زیاد جهت پر کردن خلأ ایجاد شده است را یکی از بااهمیت ترین برنامه های اجرایی خود در شورای اسلامی شهر یزد دانست و افزود: در 9 ماه گذشته یک چیزی را دیدم و یک چیز را آموختم؛ مهربانی مردم کشور عزیزمان ایران به خاص مردم استان یزد را دیدم و آموختم که اتحاد رمز پیروزی است و اگر مردم چیزی را بخواهند و جهت آن ایستادگی بکنند، حتما به دست می آورند. نیکنام در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد هوا آرام جهت توسعه بیش از پیش شهر یزد، تصریح کرد: اگر ما همچنان بخواهیم این قضیه را دنبال کنیم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد به جز ضرر جهت مردم یزد. وی پرداختن به حواشی را عاملی جدی جهت عدم پیشرفت شهر یزد دانست و بیان کرد: از خبرنگاران و اصحاب رسانه می خواهم بیایند و با کمک همدیگر جو شورای اسلامی و شهر یزد را آرام کنیم و با وحدت مسیر توسعه دارالعباده را هموار کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه به لحاظ قانونی پیش از این هم می توانستم در صحن شورا حاضر باشم ولی به علت احترام به قانون نیامدم، خاطرنشان کرد: رأی دیوان عدالت اداری فقط جهت کارمندان دولت مورد نیاز الاجراست و من جزو مشمولان این رأی نبودم و فقط جهت اینکه برداشتی بر توهین نباشد در شورا حاضر نشدم. اودر پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای جهت آینده دارید، خاطرنشان کرد: همه از کلمات کلی آبادانی و سازندگی و پیشرفت استفاده می کنند، ولی در جایگاه شورا که قرار می گیریم نمی توانیم بگوییم برنامه من این هست، آیا چون باید از دید شورایی و متناسب با توانمندی مجموعه شورا برنامه ریزی های توسعه ای تدوین و اجرایی شود.

یک تصویر

یک تصویر کافی بود تا رسانه ها به تحلیل راجع به آنانی بپردازند که دست خود را اوج برده بودند و تصور داشته باشند که تصویر انتشار یافته در وقت رای گیری اعضای مجمع تشخیص مصلحت راجع به ورود اقلیت های مذهبی به شورای شهر است.

پرونده مينو خالقي گشوده مي‌شود؟

اعضای مجمع با این عنوان موافقت کردند ولی این، تمام ماجرا نبود آیا که مجید انصاری گفت: «امروز عکاسان فقط در ابتدای جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام که پیگیری به طرح دو فوریتی تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی سال ۱۳۹۶ کل کشور، در دستور کار بود؛ در صحن مجمع حضور یافتند بنابراین تصویر هایی که انتشار یافته مربوط به این طرح است نه دستور کار مربوط به طرح اصلاح مواد ۱ و ۴ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و گزینش شهرداران.» با این توضیح تحلیل های رسانه ای و سیاسی دچار عوض کردن شد و مشخص نشد چه کسانی به حضور اقلیت های مذهبی در شورای شهر رأی دادند و چه کسانی مخالف بودند. به همین جهت روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور اطلاعیه ای، اطراف تصویرهای مربوط به رأی دادن اعضای مجمع در جلسه 30 تیرماه97 توضیحاتی ارائه کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «انتشار بعضی از تصویرهای از جلسه 30 تیرماه 97، موجب گمانه زنی اشتباه رسانه ها در مورد موافقت و مخالفت اعضای این نهاد با طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراها و حضور اقلیت های دینی در شوراهای اسلامی شهر و دِه شده است هست. لذا به منظور تنویر افکار عمومی به آگاهی عموم مخاطبان ارجمند و مردم عزیز می رساند: مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه روز شنبه خود، دو دستور اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان را بررسی کرد. دستور اول مربوط به طرح دو فوریتی مجلس در خصوص تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی سال ۱۳۹۶ کل کشور تا آخر شهریور ماه بود. با توجه به محدودیت زمانی حضور عکاسان و تصویربرداران رسانه ها در جلسه، ورود همکاران رسانه ای به صحن مقارن با رأی گیری از اعضای محترم مجمع در مورد دستور اول بود و هیچ یک از تصویرهای انتشار یافته مربوط به رأی گیری جهت اصلاح قانون شوراهای اسلامی شهر و دِه نیست.»

به گزارش آرمان؛تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت تصویب حضور اقلیت های دینی در شورای شهر موجی از تقدیر و تحسین را به دنبال داشت. این عنوان زمینه را جهت درخواست ها

همچنین عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در یادداشتی با عنوان «یک رأی، یک خبر و یک تصویر البته بی ربط» در مورد جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: «یک رای، یک خبر و یک تصویر البته بی ربط! امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام دو دستور اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان را بررسی کرد. دستور اول مربوط به طرح دو فوریتی مجلس در خصوص تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی سال ۱۳۹۶ کل کشور تا آخر شهریور بود که از سوی شورای نگهبان مواجه با ایراد اصل ۵۲ قانون اساسی شده است بود. اعضای محترم مجمع تشخیص ضمن تایید نظر شورای نگهبان، جهت حل مسئله دولت در امسال اجازه ای را فقط جهت امسال به دولت دادند.

معمولا خبرنگاران و عکاسان رسانه ها ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۱ حضور پیدا کرده و از صحن مجمع تصویر و فیلم تهیه می کنند. در حین پیگیری به دستور اول تصویر و فیلم تهیه و البته منتشر گردید. دستور دوم مربوط به مصوبه مجلس راجع به اصلاح قانون شوراهای اسلامی شهر و دِه بود که دربرگیرنده دو تبصره بود. تبصره اول از بین بردن و تبصره دوم باقی ماند که خبر آن نیز منتشر شد و البته در حین رأی گیری دستور دوم مجمع تصویری گرفته نشد. لیکن در بعضی رسانه ها این گونه مطرح شد که تصویر انتشار یافته مربوط به رأْی گیری دستور دوم بود. خبر و رأی درست بود لیکن تصویر بی ربط!»

پرونده مينو خالقي گشوده مي‌شود؟

واژه های کلیدی: تصویر | قانون | اسلامی | تصویری | قانونی | نگهبان | رسانه ای | رسانه ها | شورای شهر | قانون اساسی | شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs