ضربه – تکان آسمان ایران بوئینگ آمریکا

ضربه – تکان: آسمان ایران بوئینگ آمریکا قرارداد خطوط هوایی تحریم ایران اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی واگذاری 15 ساله پردیسان به شهرداری ، برنامه نجفی جهت تبدیل خط تولیدموتوراز بنزینی وگازی به برقی

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تشریح آخرین برنامه‌های شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آلودگی هوای پایتخت گفت: با وزارتخانه‌های نفت و نیرو مشو

واگذاری 15 ساله پردیسان به شهرداری ، برنامه نجفی جهت تبدیل خط تولیدموتوراز بنزینی وگازی به برقی

برنامه نجفی جهت تبدیل خط تولیدموتوراز بنزینی وگازی به برقی/واگذاری 15 ساله پردیسان به شهرداری

عبارات مهم : ایران

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تشریح آخرین برنامه های شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آلودگی هوای پایتخت گفت: با وزارتخانه های نفت و نیرو مشورت جدی کرده ایم تا نیروگاه های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران در فصل زمستان از سوخت مازوت استفاده نکنند.

به گزارش ایسنا، محمدعلی نجفی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه بین تفاهم نامه بهسازی پارک پردیسان بین شرکت حفاظت محیط زیست و شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در جمع خبرنگاران در مورد آلودگی هوای تهران، گفت: بخشی از آلودگی ها در فصل زمستان مربوط به این نیروگاه هاست. وزیر نفت قول داده است تا به منظور تامین گاز جهت نیروگاه های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران اقدام کند و زمستان امسال با مشکلی مواجه نشویم.

واگذاری 15 ساله پردیسان به شهرداری ، برنامه نجفی جهت تبدیل خط تولیدموتوراز بنزینی وگازی به برقی

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه در مورد آلودگی ناشی از ماشین های سنگین اظهار کرد: تردد شبانه وسایل نقلیه سنگین در آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران به خاص در فصل زمستان نقش دارد بنابراین این عنوان را در دست بررسی قرار داده ایم تا راهکار مناسب را پیدا کنیم.

نجفی همچنین در مورد ضرورت تولید موتورها و اتومبیل های برقی اظهار کرد: برقی کردن اتومبیل ها و موتوری سیکلت ها مسئله زمانبری است ولی تلاش داریم امسال تا حدی این عنوان را پیش ببریم. بررسی های خوبی نیز در این زمینه انجام شده است ولی مسئله مهم بر اجرای این دوطرح،منابع مالی است.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تشریح آخرین برنامه‌های شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آلودگی هوای پایتخت گفت: با وزارتخانه‌های نفت و نیرو مشو

ضرورت ارائه تسهیلات جهت خرید موتور و اتومبیل برقی

وی افزود: باید بتوانیم وام های ارزان قیمت جهت خرید اتومبیل و موتورسیکلت های برقی ارائه کنیم. ما به التفاوت سود بانکی باید از جایی تامین شود همچنین مورد نیاز است یارانه ای در خصوص موتورسیکلت های برقی بدهیم چون قیمت موتورسیکلت های معمولی حداکثر ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان است ولی قیمت موتورهای برقی حدود ۱۰ میلیون تومان برآورد شده است است.

تبدیل خط تولید موتور از بنزینی و گازی به برقی

واگذاری 15 ساله پردیسان به شهرداری ، برنامه نجفی جهت تبدیل خط تولیدموتوراز بنزینی وگازی به برقی

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه گفت: از دو هفته آینده با شرکت های سازنده موتورسیکلت جلساتی خواهیم داشت. فردی را شخصا مأمور کرده ام تا در این زمینه تمرکز کند تا ببینیم امکان این وجود دارد که خط تولید موتور را از بنزینی و گازی به برقی تبدیل کنیم.

وی افزود: در این مسئله نیز مسئله تأمین منابع مالی را داریم که امیدواریم دولت، هم در مورد منابع مالی و هم در مورد منابع ارزی، کمک رسان ما باشد تا بتوانیم از فاینانس های خارجی استفاده کنیم.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تشریح آخرین برنامه‌های شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آلودگی هوای پایتخت گفت: با وزارتخانه‌های نفت و نیرو مشو

نجفی با اشاره به اینکه امیدواریم امسال از لحاظ کم کردن آلودگی هوا اوضاع بهتری داشته باشیم، گفت: دولت جهت ساخت ۲۰۰۰ واگن برنامه ریزی کرده است که ۱۰۰۰ واگن آن سهم پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهارکرد: درحال حاضر مناقصه بین المللی جهت ساخت واگن ها انجام شده است است و تا اوایل آبانماه وظیفه مناقصه روشن خواهد شد. به محض مشخص شدن شرکت برنده در مناقصه، شرکت های داخلی همکار تعیین می شوند. امیدواریم تا آخر امسال بتوانیم واگن های جدیدی را به مترو اضافه کنیم.

واگذاری 15 ساله پردیسان به شهرداری ، برنامه نجفی جهت تبدیل خط تولیدموتوراز بنزینی وگازی به برقی

وی ادامه داد: اقدام امروز شرکت محیط زیست و شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جلوه ای از تعامل و هماهنگی بین دولت و شهرداری است.

نجفی افزود: این پارک از لحاظ گونه های گیاهی و جانوری بسیار ارزشمند است و در سطح بین المللی آشنا شده است هست. از مدت ها قبل بحث ها و بررسی هایی در مورد واگذاری مدیریت، نگهداری و بهسازی پارک پردیسان به شهرداری صورت گرفته بود؛ ولی توافق مورد نیاز ایجاد نشد که طی یک ماه گذشته با تشکیل یک کارگروه توانستیم با شرکت محیط زیست به توافق برسیم.

واگذاری پردیسان به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به مدت 15 سال

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه واگذاری پارک محیط زیست پردیسان به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به مدت 15 سال صورت گرفته هست، اظهار کرد: در این مقطع پارک پردیسان در اختیار شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار می گیرد ولی نظارت عالیه شرکت محیط زیست به قوت خود باقی است و شهرداری تنها در چهارچوب طرح جامعی که از قبل جهت پارک تنظیم شده است کارها بهسازی و ساماندهی پردیسان را انجام خواهد داد.

احیای پروژه های تحقیقاتی پارک پردیسان

وی با تاکید بر اینکه تلاش داریم ارزش های علمی و پژوهشی پارک پردیسان را احیاء کنیم، گفت: محققین داخلی و خارجی علاقمند هستند که روی پرسشها متفاوت پارک پردیسان تحقیق کنند. مورد نیاز به ذکر است که در گذشته پروژه های تحقیقاتی در این پارک انجام شده است است و امیدواریم با امکاناتی که شهرداری مرکز و شهرداری منطقه جهت این منظور در نظر می گیرد بتوانیم پردیسان را احیاء کنیم.

نجفی با بیان اینکه هزینه های ساماندهی، بهسازی و نگهداری پارک پردیسان بر عهده شهرداری هست، بیان کرد: پارک درآمد محدودی دارد که این درآمد به نفع شهرداری خواهد بود. شهرداری باید بودجه خاصی جهت بهسازی پارک پردیسان تخصیص داده شده است دهد. میزان بودجه نیز بستگی به حجم کارها دارند.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در مورد منابع مالی احیاء و بهسازی پارک پردیسان تصریح کرد: بودجه امسال شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران تصویب شده است و با توجه به کمبود منابع مالی امکان عوض کردن در آن وجود ندارد. بنابراین از بودجه های مازاد منطقه 2 و شهرداری مرکز، جهت بهسازی پارک پردیسان استفاده خواهیم کرد ولی جهت سال آینده ردیف خاصی جهت ساماندهی پارک محیط زیست پردیسان در نظر گرفته خواهد شد.

سازمان محیط زیست مالک پارک پردیسان باقی می ماند

نجفی در آخر در مورد شرایط مالکیت پارک پردیسان اظهار کرد: مالکیت پارک در اختیار شرکت محیط زیست خواهد بود. ما دنبال مالکیت هیچ چیز نیستیم و این پارک به شهروندان پایتخت کشور عزیزمان ایران تعلق دارد.

واژه های کلیدی: ایران | منابع | شهردار | آلودگی | شهرداری | منابع مالی | آلودگی هوا | هوای پایتخت | پارک پردیسان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs